Vergoedt mijn verzekeraar het bezoek aan de GGD-tuberculosebestrijding?

Je bezoekt de GGD als je tuberculose (TBC) hebt. De GGD maakt kosten voor onderzoek en behandeling. De GGD declareert deze kosten bij je zorgverzekeraar. De tarieven zijn vastgesteld door de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa).

Eigen risico

Meestal vergoedt de zorgverzekeraar de ziektekosten. Maar in je zorgverzekering is een eigen risico opgenomen. Het eigen risico is een bedrag dat je elk jaar eerst zelf moet betalen. Daarna betaalt je zorgverzekering de kosten voor zorg. Alleen mensen die 18 jaar of ouder zijn, betalen dit eigen risico.

Ziektekosten

De kosten per 1 januari 2025 vind je hieronder. Je kunt zowel met pin als contant betalen (graag gepast).

  • mantouxtest: € 35,50
  • BCG-vaccinatie voor reizigers: € 51,50
  • röntgenfoto: € 69,-
  • tuberculose bloedtest (IGRA): € 65,-
  • IND-keuring voor immigranten: € 57,- (dit wordt niet vergoed door de zorgverzekeraar)
  • kopie verklaring: € 10,-
  • kopie röntgenfoto op cd: € 10,-

Kosten vervolgonderzoek

Is er een vervolgonderzoek nodig? Dan leggen wij deze kosten soms neer bij jouw zorgverzekering. Wij houden ons aan de bedragen van de NZa. De kosten kunnen van jouw eigen risico afgaan, maar soms moet je het zelf betalen. Lees je polis hierop na of neem contact op met je zorgverzekeraar.